Porady

Konkurs „Kubusiowe piosenki” to inicjatywa dla przedszkoli, która nie jest konkursem talentów. W konkursie nie będziemy oceniać umiejętności wokalnych czy zdolności manualnych, ale zaangażowanie dzieci i pomysłowość wychowawców. Chcemy cieszyć się wspólnie z dziećmi, rodzicami i dziadkami z przedstawień zorganizowanych z tak wyjątkowej okazji, jakim jest Dzień Babci i Dziadka.

 


Jak przygotować występ?

Każde przedszkole uczestniczące w zabawie otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów, który pomoże Wam w przygotowaniu wspaniałego występu dla babć i dziadków. W skład pakietu wchodzą: płyta z „Kubusiowymi Piosenkami”, dyplomy dla dzieci, teksty piosenek, elementy dekoracji, plakat informujący o wydarzeniu.

Płyta z „Kubusiowymi piosenkami” powinna stanowić inspirację do przygotowania akademii. Możesz nauczyć dzieci słów i wspólnie wykonać wybrany utwór, tworząc do niego wyjątkową i zabawną choreografię.

porady3

Zaproponuj własny, ciekawy sposób wykorzystania znanych i lubianych piosenek ze Stuwiekowego Lasu. Ostateczny kształt i scenariusz przedstawienia zależy wyłącznie od inwencji wychowawców. Nie musisz wykorzystywać wszystkich utworów, jeśli uznasz, że część z nich nie pasuje do Twojej koncepcji „Dnia Babci i Dziadka”.

porady4

Na adres mailowy podany w formularzu konkursowym wyślemy Ci hasło do zalogowania się na stronie www.kubusiowe-piosenki.pl. Znajdziesz tam więcej materiałów, takich jak: teledyski, filmy, kolorowanki i wiele innych, które przydadzą się podczas tworzenia przedstawienia.

porady5

Swój niepowtarzalny scenariusz zabawy uzupełnij piosenkami lub wierszykami dla dzieci nawiązującymi do święta Babci. Wykorzystaj umiejętności swoich podopiecznych: wokalne, taneczne, gry na instrumentach, plastyczne – wspólnie dobrze bawcie się!

Udekoruj scenę. Elementy kubusiowych dekoracji są częścią bezpłatnego pakietu materiałów dla przedszkoli. Należy je wspólnie z dziećmi pokolorować je i wykorzystać do ozdobienia sceny.

Razem z dziećmi przygotujcie maski z wizerunkiem Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół, które dzieci będą nosiły w trakcie akademii. Mamy nadzieję, że ulubione postaci pozwolą dzieciom i ich najbliższym na wspaniałą zabawę i na długo pozostaną w ich pamięci.

Więcej dekoracji do samodzielnego wydrukowania i pokolorowania znajdziecie w strefie „logowanie”.

 

Jak przygotować raport konkursowy po spektaklu?

Zwycięzcy w konkursie zostaną wybrani na podstawie odesłanych do Organizatora sprawozdań z Dnia Babci i Dziadka z „Kubusiowymi piosenkami”. 

 

Forma raportu jest dowolna: reportaż zdjęciowy, filmowy, opisowy, prezentacja multimedialna – zdecyduj sam, jaki sposób będzie dla Was najkorzystniejszy. Im bardziej oryginalna i pomysłowa forma przygotowania raportu, tym lepiej. W przypadku raportów opisowych – pamiętaj o tym, żeby nie była to długa i nudna historia! Liczymy na Waszą pomysłowość!

Do stworzenia sprawozdania również zaangażujcie dzieci, dodajcie zdjęcia i stworzone przez maluchy rysunki. Będzie to miało wpływ na finalną ocenę raportu.

Pamiętajcie: Nie jest to konkurs talentów i innych umiejętności artystycznych! Nie wysyłajcie nam nagrania wideo z całego występu. To musi być reportaż pokazujący oryginalność Waszego pomysłu, przygotowania, zaangażowanie dzieci, fragmenty z przedstawienia i co najważniejsze…. zadowolone miny Babć i Dziadków.